Wednesday, June 12, 2013

Iisaku eraldistardist ühisstart

Hoolimata sellest, et Xdream esimesel etapil, Tallinnas, ei saanud meiega liituda üks Euroopa parimaid multisportlasi, Tommi, ning teda asendas teine Soome seiklussportlane, suhteliselt kogenematu Petri, võitlesime me siiski endile teiseks etapiks üsna väärika stardikoha – paremuselt kuuenda, stardiajaga 12:42. Mis tähendas, et sel ajal, kui esimesed võistkonnad juba stardijoonel olid, istusid mõned meie tiimiliikmed alles rahulikult hommikusöögilauas.

Aga sõltumata heast stardikohast oli meil juba alustuseks mõningasi tagasilööke, kui meie võistkonna tugevaim liige, Elo, endale mõned päevad enne starti kusagilt viiruse hankis. Elo oma laiskuses ei viitsinud endale asendaja otsimisega liiga palju vaeva näha, vaid saatis meiega rajale oma õe, Eveli.

Ace Xdream II | Iisaku | Tommi spikerdab [09.06.2013 12:41]Seekord siis eraldistart, ning esimese etapi paremusjärjestus pööratud järjekorras.

Kirvevise multispordi alana (nii palju, kui mina tean) oli kavas esimest korda aastal 2003, Soomes toimunud multispordivõistlusel Endurance Quest. Igatahes pärast meie edukat kirveviske sooritust tekkis Rosala viikingite külas diskussioon, kas mitte viikingid tegelikult hoopis eestlaste järeltulijad polnud.

Üsna ruttu pärast Xdream stardipauku oleme juba kirveviske edukalt sooritanud ja jooksurajal.

Laululava ja vaatetorni asukoht on meil selged juba EXTAR 48h ajast ja puuduva punkti tuvastamine kaardilt läheb kiiresti – 20 minutit pärast starti oleme juba kinni püüdnud meie ees startinud võistkonna, TV6 SPORT.

Ace Xdream II | Iisaku | kaartJärgnev rattaetapp pole midagi erilist, mitte võttes arvesse vana inimese jaoks loetamatut kaardipilti ja mõningaid teid, mis on küll kaardil, aga puuduvad looduses, aga … see ju ongi seiklus. Mis aga eriline, on meid rattaetapi lõppu vastu võtma tulnud rahvahulk. Siiski, kohe teatab vahetusalas olnud kohtunik, et tegelikult on see kanuude ootejärjekord, kuhu ka meie ennast registreerima peame.

Kanuu ooteajal lõbustame endid eelseisva rajaga tutvumisega, mille juures enim arutelu tekitab meis maamõõtmise lisaülesanne. Et pindaladest mingitki ettekujutust saada, mõõdame kaardilt ära punktide vahel asuva nelinurkse kraavidega lageda, mille suuruseks arvutame 30 000 ruutmeetrit.

Umbes 49 minutit ja 5 sekundit hiljem saame kanuu, kuhu paigutame Tommi, minu ja minu jalgratta. Eveli saab ülesandeks lisaks endale ja enda rattale ka Tommi jalgratas kanuuvahetusala lõppu transportida. Kui algul oleks võinud eeldada, et Eveli ülesanne on suhteliselt lihtne, siis tegelikkuses on korraldajad teinud sellest lisaülesande, kus lisaks rataste transpordile, tuleb Evelil võidelda ka hiigelsuurte parmudega, kes imehästi saavad aru, et Evelil mõlemad käed kinni on, ning kasutavad seda ära arvukateks rünnakuteks.

Ace Xdream II | Iisaku | kirvevise [09.06.2013 12:42]Kanuuetapp mööda kraavi ja kitsast, puid täis jõge on tore, aga etapi lõpuosa muutub veidi õnnemänguks tänu ohtratele B-raja kanuutajatele, kellele me alati kõige ebasobivamates möödumiskohtades järele jõuame. Siinkohas tahaks tänada kõiki võistkondi, kes hüüde peale „möödume paremalt“ või „möödume vasakult“ meid alati viisakalt mööda lasid.

Hoolimata sellest, et kanuus kaardiga suurt midagi teha ei olnud, on pärast „kanuuloteriid“ meil järel Eveli kaart ja üsna märg, ning kehvasti loetav minu kaart.

Eveli on kasutanud ooteaega hästi ja veab järgmist jooksuetappi nii kindlalt ja nii kiiresti, et meie Tommiga tal hädavaevu järel püsime.

Ace Xdream II | Iisaku | Spordielamused.ee [09.06.2013 13:02]Järgneval rattaetapil lubame endale ühe pooleteiseminutilise vea, kui minu vedamisel õigest teeotsast veidi mööda sõidame. Tundub, et Markus, Xdream rajameistrina on võistlejaid säästnud ja näitab meile ainult Ida-Viru ilusamaid killustikuteid, selliseid, kus ikka jalgrattaga sõita saab. EXTAR 48h ajal kogetud „pärlid“ jäävad vist mõneks järgmiseks etapiks.

Jooksuetapil aerofoto ja Metsalu kaardi järgi teeme selle võistluse suurima vea, kui ei suuda sisse elada 1:25 000 kaardi mastaapi ja hakkame punkti liiga varakult otsima. Eveli ja Tommi üritavad küll vahepeal avaldada arvamust, et äkki seal eemal paistev raiesmik ongi see õige, aga mina end niisama lihtsalt ümber veenda ei lase. Lõpuks läheme, minu protestist hoolimata, ikkagi edasi ja võtame punkti sealt, kus see olema peab. Jooksuetapi lõpuosas saame kätte ja möödume tervest hulgast võistkondadest, sealhulgas näiteks Männikumägi/Metsasõbrad ja Avanti Adventure.

Ace Xdream II | Iisaku | kaartTagasi vahetusalasse jõudes toimub seal jälle vist midagi huvitavat, sest võistkondi on kohal õige mitu. Selgub, et aeg läheb jälle kinni, kuna ronimisülesanne on osutunud planeeritust oluliselt aeganõudvamaks ja järjekord on aukartustäratav.

Tommi, kui kõige ilusama säärejooksuga, saab õiguse ronida, meie Eveliga läheme sel ajal ujuma, mis on tõeliselt mõnus. Veidi järele mõelnud, teeb ujumise lisaülesande läbi ka Tommi.

On üsna tüütu oodata, ning parmudega võidelda, kui tegelikult tahaks juba finišeerida, sest jäänud on ju üsna vähe. Jõuab kätte võistlusjuhendis väljakuulutatud autasustamise aeg, arutame, et huvitav, kas autasustatakse lõpetanud võistkondi, või oodatakse siiski kõik ära.

Lõpuks jõuab siiski järjekord ka meieni, Tommi saab ära teha talle lubatud ronimisülesande, pärast mida jätkame jalgratastega. Esimeses rattapunktis näeme endile üllatuseks Kiirrongi, kes startis rattaetapile meist üle kuue minuti varem! Veel paar etappi hiljem jõuame maamõõtmise lisaülesandeni.

Ace Xdream II | Iisaku | Spordielamused.ee [09.06.2013 20:09]Meile meeldiva üllatusena on lindiga piiratud täpselt seesama ala, mille pindala juba kanuud oodates välja olime arvutanud. Väikese erinevusena on küll välja jäetud kaks nurka, aga selle eest on teistpidi juurde lisatud metsaosa kuni teeni. Käime punktis Z, ehk siis vastusevariandis 30 671 ruutmeetrit, ning kuna punkt Y tundub nii lähedal, siis sörgime ka sealt läbi. Lisaülesandelt lahkudes kohtume taas kiirrongiga, kes meie üllatuseks alles saabub ülesandesse.

Võistluskeskusesse jõudes on meie manakeri, Elo, veidi närviline ja hüüab, et Mareti võistkonnaga (AT Nobe) on meil minutite mäng. Tommi ei lase end sellistest pisiasjadest häirida ja vahetab rulluisud ikkagi jalga täies rahus sel ajal, kui meie Eveliga juba jalaga (uisuga) maad kraabime. See-eest, kui uisutama hakkame, on Tommi ja Eveli kiired.

Ace Xdream II | Iisaku | Spordielamused.ee [09.06.2013 20:10]

Lõpetame kell 20:10, ehk üle seitsme ja poole tunni pärast starti, millest pärast EXEL-it jääb meie netoajaks järgi 5:55:17, millega platseerume viiendale kohale. Manakeril on õigus olnud, oligi minutite mäng – vahe AT Nobe-ga jääb lõpuks 49 minutit.

Vist esmakordse kogemusena Xdream ajaloos lahkun võistluselt kodu poole alles pimedas.

No comments: